Kursy

Kursy

Brak pracy to poważny problem dla każdego człowieka w dzisiejszym społeczeństwie. Właśnie więc są przygotowywane niezliczone szkolenia dla tych ludzi. Jest taki program społeczny, który z założenia ma przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu ludzi słabiej przygotowanych. Program ten opiera się na kilku ważnych elementach, którym jednym z nich jest szkolenie bezrobotnych.

Nie wnikajmy tutaj w krytykę tego typu przeciwdziałania braku pracy, bo trudno jest ocenić jednoznacznie ten stan rzeczy. Prawdą jest, że każdy ma ten temat swoje zdanie. Jednak z wielu doświadczeń Powiatowych Urządów Pracy w całej Polsce wychodzi, że wydane środki na ten cel są przydatne i skutkują ponownym znalezieniem pracy przez tego człowieka.

Z kolei ci którym nie udaje się znaleźć po szkoleniu zajęcia mogą odznaczać się mniejszą chęcią do pracy.

Informacje odnośnie przyszłych szkoleń można znaleźć na stronach internetowych danego urzędu pracy. Ja sądzę, że kursy tego typu są niezwykle przydatne, ale sporą przeszkodą jest brak doświadczenia osób po kursie. Niestety rynek pracy już dawno to zweryfikował i problemem dla tych osób jest brak doświadczenia. Pracodawcy nie chcą ludzi zaraz po kursie, bo ludzie tacy nie mają wymaganego doświadczenia a więc zamiast zysku z ich pracy są nie jednokrotnie tylko szkody. Dla przykładu mogę podać tutaj kursantów, którzy przeszli kurs operatora koparki. Niebawem po kursie bez doświadczenia zdarzało się, że operator takiej maszyny budowlanej potrafił rozwalić kable elektryczne kiedy kopał co powiększyło sporo koszty ponoszone przez pracodawce. Dlatego tak trudno zaraz po szkoleniach bez doświadczenia znaleźć pracę. Jeśli chodzi o pracę związaną z budowlanką to jest tam wymagane dość spore doświadczenie, minimum kilku letnie.


Ocena: 4/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 17 (ostatnio: 07.06.2019 11:46:23)
  • yahoo: 59 (ostatnio: 12.02.2018 16:38:34)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz