Laseroterapia

Laseroterapia

Laseroterapia, określana też "laserem", jest jednym z zabiegów fizjoterapii. Jest to metoda, w ciągu której wytwarzane w specjalnym aparacie promienie laserowe, są kierowane bezpośrednio na skórę pacjenta. Zabieg ten jest zupełnie sprawdzony oraz bezbolesny, a jego rozciągłość jest precyzyjnie zaplanowana oraz trwa najdłużej do 20 minut.

Wskazaniem do stosowania zabiegu laseroterapii są przede wszystkim:

- różnorakie problemy dermatologiczne,

- różnej maści blizny pooperacyjne,

- przeszczepy skóry,

- choroby zwyrodnieniowe stawów,

- ostroga piętowa,

- tzw. "łokieć tenisisty",

- stopa cukrzycowa,

- różnego rodzaju choroby naczyń żylnych.

Promienie lasera wspomagają też leczenie bólu np. w takich przypadkach jak bóle po urazach narządu ruchu, takie jak skręcenia, zwichnięcia czy złamania. W porównaniu do tego, jak potężny jest ból, dopasowuje się gatunek oraz intensywność promieniowania, czas oraz ilość zabiegów, oraz sposób naświetlania.

Na czym polega działanie zabiegu laseroterapii?

Wpływ zabiegów laserowych na pacjenta odbywa się na trzech płaszczyznach: przeciwbólowa, przeciwzapalna oraz biostymulująca. Uśmierzenie bólu następuje dzięki zwiększonemu wydzielaniu endorfin, hormonów uśmierzających ból. Likwidacja stanów zapalnych w organizmie oraz obrzęków następuje dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych oraz przyspieszeniu mikrokrążenia. Za to działanie biostymulujące polega na wpływaniu zabiegu na szybszą odbudowę komórek oraz na wytwarzanie włókien kolagenowych.

Racja, identycznie w przypadku każdego innego zabiegu, tak oraz w tym przypadku występują przeciwwskazania do jego stosowania. Zabiegu tego nie wolno przeprowadzać:

- u niemowląt,

- kobietom w ciągu ciąży,

- podczas wysokiej gorączki,

- w przypadku chorób nowotworowych

- oraz u osób ze skłonnością do krwawień.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 3 (ostatnio: 09.01.2017 04:56:19)
  • yahoo: 11 (ostatnio: 19.02.2018 03:09:25)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz