Limonka Kaffir

Limonka Kaffir

Limonka Kaffir - do czego służy ?

Przedstawiajączjawisko limonki kaffir przywiera ruszyć od tego, że można ją spotkać pod odmiennymi nazwami – papeda, dzika limonka, tajska limonka. Ale bez względu na to, jak się ją nazwie to zawsze należy do rodziny flor cytrusowych - jestnader cytrusowa i aromatyczna.

Suszone liście limonki rodzaju kaffir są stałym detalem dań w kuchni orientalnej. Limonka kaffir jest bardzo pachnąca i ogromnie świeża, natomiast kaffir liście są z zewnątrz: ciemnozielone i świetliste a w środku: szorstkie i blade. Wystarczy lekko potrzeć liść, aby poczuć wyraźny aromat. Rześkie liście limonki kaffir trzymają swoją świeżość przechowywane w lodówce przez przynajmniej 2 tygodnie - dostępne i nie mniej popularne są również suszone liście limonki.

Co można przyrządzić i gdzie dodać liście kaffiru?

Warto napomknąć, że aromatyczne liście kafiru są zbyt twarde, aby konsumować je w zwykłej formie – z reguły dorzuca się je w ostatniej fazie gotowania. Wiele orientalnych wzorów wręcz wymaga tego, by posłużyć się z tej części limonki kaffir. Wiele ciekawych przepisów można znaleźć na blogu kulinarnym.

Co można upitrasić i gdzie dorzucić liście kaffiru?

Zdołamy zdziałać: rozmaite zupy np. Tom Yum, mącone potrawy pieczone, sałatki na bazie curry, gulasze i buliony, pasty.W wielu strawach stosuje się je na zasadzie podobnej do zastosowania naszych miejscowych liści laurowych. Jest dozwolone dania przyrządzać z ich wkładem poprzez wrzucanie liści razem bądź pociętych na mniejsze kawałeczki. garnka całe lub pocięte na mniejsze kawałki. Ciekawym impulsem jest także zrolowanie i posiekanie.Jeśli ktoś lubi używać chińskiej techniki smażenia na gorąco rozgrzanym oleju tzw. stir fry – też będzie mógł mocno wykorzystać w niej kaffir liście.

Gdzie można kupić kaffir?

Jeszcze do niedawna zakupienie liści kaffir w naszym kraju niemalże graniczyło z cudem, całe szczęście poprzez sposobności sieci internetowej teraz każdy może to zrobić w dobrze zaopatrzonym sklepie online wygodnie siedząc w ulubionym fotelu. Przykładem takiego sklepu jest choćby pastry.com.pl - sklep internetowy.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 13 (ostatnio: 24.01.2019 16:20:05)

Podlinkuj wpis:

Dodaj komentarz